Weź udział w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o CSR!

Rozpoczęła się 7. edycja Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR, organizowanego w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Skierowany jest do uczniów szkół średnich i studentów z całej Polski, którzy do 4 marca w ramach pierwszego etapu wypełniają  test online. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody. 

 

W Ogólnopolskim Konkursie z wiedzy o CSR może wziąć udział każdy/a student/ka oraz uczeń/uczennica szkoły średniej, którzy nie ukończył/a 26. roku życia. Liczy się chęć zdobywania wiedzy z zakresu CSR.

 

W ramach I etapu uczestniczki i uczestnicy mają za zadanie rozwiązać 10 pytań związanych z tematyką CSR i zrównoważonego rozwoju. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić test online (dałabym widoczny link do formularza). Osoby, które zakwalifikują się do II etapu, zmierzą się z pytaniami zamkniętymi i otwartymi w konkursie regionalnym, które odbędzie się w kilku miastach w Polsce. A pięć najlepszych osób z II etapu znajdzie się w finale.

 

– W ostatnim czasie obserwujemy zdecydowany wzrost zainteresowania zrównoważonym rozwojem oraz wpływem działań firm, administracji państwowej oraz innych podmiotów na m.in. środowisko naturalne czy zmiany klimatyczne wśród młodych osób. Stąd mamy nadzieję, że Ogólnopolski Konkurs z wiedzy o CSR zainteresuje szerokie grono, tych chcą sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę. Liczymy też, że część z nich w przyszłości dołączy też do naszej społeczności zajmującej się zawodowo kwestiami odpowiedzialności społecznej i środowiskowej- mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

 

>> Wypełnij test (odpowiedzialnybiznes.pl/lob/konkurs-csr/)

 

 

Jakie korzyści daje udział w Konkursie CSR?

Konkurs CSR mobilizuje do lepszego zrozumienia idei CSR. Dotyczy on zagadnień teoretycznych jak i praktycznych – daje możliwość poznania dobrych praktyk z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu największych firm w Polsce. Na uczestników II etapu Ogólnopolskiego Konkursu  z wiedzy CSR czekają certyfikaty potwierdzające ich wynik i udział. Z kolei na finalistów/ki czekają nagrody: sprzęt elektroniczny, vouchery, publikacje nt. CSR.

 

Harmonogram konkursu

I etap (4.02 – 04.03) test elektroniczny (on-line) na stronie odpowiedzialnybiznes.pl

Zawiera 10 pytań zamkniętych. Poprawne udzielenie odpowiedzi na 8 z nich (80%) gwarantuje przejście do II etapu pierwszym 400 osobom, które go rozwiążą. Pozostałe zakwalifikowane osoby zostaną zapisane na listę rezerwową. Informacja o dokładnym miejscu i godzinie rozpoczęcia II etapu zostanie przekazana drogą elektroniczną.

II etap (2  kwietnia)

Test, który składa się z pytań zamkniętych oraz otwartych. Etap ten odbędzie się na wybranych uczelniach w Polsce. Do drugiej części otwartej przechodzą tylko osoby, które osiągną najwyższe wyniki w części pierwszej – testowej.

Finał – rozstrzygnięcie (4  czerwca)

Do finału zostanie zakwalifikowanych 5 najlepszych osób z II etapu. Zadaniem finalistów/ek będzie zaprezentowanie przygotowanej przez siebie prezentacji na temat wybrany przez przedstawicieli Forum Odpowiedzialnego Biznesu – organizatora konkursu. Prezentacja odbywać się będzie przed Jury Ogólnopolskiego Konkursu z wiedzy CSR. Czas na przygotowanie się do finału będzie wynosił blisko 3 tygodnie.

***

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. LOB tworzy grupa studentów i studentek – Ambasadorów i Ambasadorek CSR w lokalnych środowiskach. Poprzez różnorodne projekty realizowane przez organizacje w całej Polsce LOB dociera do osób i instytucji zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu dobrych praktyk biznesowych.

 

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie:

odpowiedzialnybiznes.pl/lob/konkurs-csr/

 

 

Ligę Odpowiedzialnego Biznesu wspierają:

Opiekunowie ścieżek edukacyjnych XV edycji LOB: CCC, Bank BNP Paribas, ERGO Hestia, Henkel Polska

Patroni honorowi: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Finansów

Patroni medialni: Odpowiedzialnybiznes.pl; AIESEC Polska, dlastudenta.pl, PRoto, IMM

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Koordynatorka programu Liga Odpowiedzialnego Biznesu

Aleksandra Jelska

e-mail: aleksandra.jelska@fob.org.pl

tel: 512 576 620