Zdjąć Klątwę Ondyny! Żeglarze, media i firmy „płyną dla Leo”.

Płynę dla Leo

W social mediach można znaleźć już pierwsze wpisy z hasłem: #PłynędlaLeo. Taka deklaracja oznacza, że dany użytkownik specjalnie dla Leo popłynie w lipcu, w regatach SailBook Cup 2015!  Udział w wydarzeniu bierze ponad 200 żeglarzy, a wśród nich inicjatorka akcji Monika Kwiatkowska, aktorka Teatru Współczesnego w Warszawie, znana między innymi z filmów „Miasto’ 44”, „Inferno”, „Moja Angelika” czy serialu „Dom”.

W legendarnych, najstarszych i najdłuższych regatach na Bałtyku żeglarze płynąc do Szwecji, przez ponad 600 mil morskich, będą zmagać się z żywiołem tak, jak Leo zmaga się z chorobą. Na tę chorobę na całym świecie cierpi około 1200 osób. Lekarze i naukowcy są zgodni, że uda się znaleźć lekarstwo. Pytanie tylko kiedy? Celem regat jest nagłośnienie sprawy i docelowo pomoc w pozyskaniu środków na badania naukowe. 

Jak pomóc?

By wesprzeć Leo wystarczy przyłączyć się do 200 innych żeglarzy i wziąć udział w regatach: http://sailbookcup.pl/pl/zgloszenia/. Dla tych, którzy cierpią na chorobę morską polecamy żeglugę wirtualną – palcem po smartfonie i śledzenie wyścigu online. Należy pobrać aplikację z trackingiem satelitarnym Yellowbrick dla SailBook Cup 2015 dla Leo – cały dochód z jej pobrania zostanie przekazany na badania naukowe. Poza zawodami i kibicowaniem będzie można także kupić chustkę – cegiełkę na rzecz badań nad Klątwą Ondyny: www.plynedlaleo.pl. „Leo-akcja” nadal szuka sponsorów regat SailBook Cup 2015, którzy mogą sprawić, że wydarzenie zyska jeszcze godniejszą medialną oprawę.

Dla Leo płyną już: TVN, Polskie Radio Jedynka, Radio Gdańsk, Instytut Monitorowania Mediów, InPost, Prezydent Miasta Sopotu, Henry Loyd, Mytshirtdress, Selden, Naftoport, Ocean Sails, Work Service, Alma press i inni.

Przyłącz się do akcji – Ty też możesz pomóc Leo!

Więcej informacji: www.plynedlaleo.pl i www.leoblog.pl

Film o Leo nominowany do Oskara można obejrzeć na:

http://www.nytimes.com/2015/02/02/opinion/our-curse.html?_r=0

Autor informacji: Monika Tomsia, Specjalista ds. PR, Instytut Monitorowania Mediów

 

Kontakt dla mediów ze strony „Płynę dla Leo”:

Agnieszka Ziółkowska

tel: +48 784 741 802

dlaleo@sailbook.pl

sailbookcup@sailbook.pl