Praktykuj za granicą – II etap konkursu

Dziś rozpoczyna się II etap konkursu „PRaktykuj za granicą”, organizowanego już po raz szósty przez Instytut Monitorowania Mediów. Zadaniem studentów w I etapie było przygotowanie 3-stronicowego projektu strategii komunikacyjnej na jeden z trzech tematów związanych z działalnością Fundacji Hospicyjnej z Gdańska.

Do II etapu konkursu zakwalifikowanych zostało 15 studentów, których prace uzyskały najwyższe noty jurorów. Wyróżnieni uczestnicy to: Karolina Aleksandrowicz, Kamil Bałuk, Karolina Bielawska, Anna Deneka, Magda Górnicka, Ewa Karpiel, Radosław Krajewski, Tatiana Maciejewska, Justyna Majek, Magda Milejska, Joanna Niczyj, Jakub Rutkowski, Natalia Salomon, Leszek Trela oraz Mariusz Wszołek. Najliczniej reprezentowanymi przez finalistów I etapu uczelniami są Uniwersytet Wrocławski (trzy osoby) oraz Uniwersytet Łódzki i Warszawski (po dwie osoby).

W II etapie zadaniem uczestników jest stworzenie pełnej strategii komunikacji dla Fundacji Hospicyjnej z Gdańska. Największą popularnością cieszy się temat polegający na opracowaniu strategii działań PR w ramach VI kampanii "Hospicjum to też Życie". Głównym celem tej edycji kampanii będzie zachęcenie osób dojrzałych (grupa wiekowa 50+) do wolontariatu hospicyjnego. Już na tym etapie konkursu widać, że pomysły jego uczestników będą dla nas inspirujące przy planowaniu najbliższej edycji kampanii "Hospicjum to też Życie". Cieszymy się, że trudna tematyka hospicyjna nie przeraziła studentów, a większość z nich doskonale zrozumiała nasze potrzeby i cele – powiedział Piotr Kławsiuć, Kierownik Biura Prasowego Gdańskiej Fundacji Hospicyjnej i juror.

Autorzy siedmiu najlepszych projektów zostaną zaproszeni do finału. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w 27 maja 2009 r. Wtedy to poznamy nazwiska studentów, którzy w nagrodę odbędą zagraniczne staże w renomowanych agencjach PR. Zwycięzca w nagrodę będzie praktykował w agencji Fleishman-Hillard w Londynie. Laureaci II i III miejsca zdobędą doświadczenie w branży public relations w biurach Hill&Knowlton w Brukseli oraz LEWIS PR w Londynie. Dla laureatów przewidziano także roczne prenumeraty magazynu „Brief”.

Nadesłane prace oceni jury w składzie: Piotr Czarnowski, prezes agencji First PR, Gerald Abramczyk, doradca ds. komunikacji strategicznej, dr Jacek Warchala, językoznawca z Uniwersytetu Śląskiego, Piotr Kławsiuć, Kierownik Biura Prasowego Gdańskiej Fundacji Hospicyjnej i Anna Sanowska, Dyrektor ds. PR Instytutu Monitorowania Mediów.

I edycja konkursu „PRaktykuj za granicą” została zorganizowana w roku akademickim 2003/2004. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu strategii komunikacji dla jednego z programów prowadzonych przez Polską Akcję Humanitarną. W roku 2005 trwała II edycja konkursu, w której partnerem społecznym była Fundacja Komunikacji Społecznej. III edycja konkursu w 2006 r. we współpracy z Amnesty International promowała ochronę praw człowieka. Partnerem IV edycji był WWF, a V Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Jak dotąd, laureaci „PRaktykuj za granicą” wyjechali na staże do Berlina, Brukseli, Dublina, Londynu, Monachium i Mediolanu. Przedsięwzięcie IMM zostało wyróżnione w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce w 2005 roku. 100 dobrych przykładów”.

 

Patronat medialny nad VI edycją konkursu objęły: PRoto.pl., Gazeta Studencka, Brief.pl, Kariera.com.pl, Korba.pl, Dlastudneta.pl oraz Radio Kampus.


Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie

http://www.instytut.com.pl/harmonogram2009