CSR Info – o raportowaniu niefinansowanym w 2019 roku

O raportowaniu niefinansowym najczęściej informacje dostępne są na portalach, a szukać ich trzeba pod hasłem „raport społeczny” –  takie wnioski płyną z raportu IMM prezentowanym wspólnie z CSRinfo na konferencji Raportowanie niefinansowe w Polsce 2019.

 

12 marca 2019 odbyła się IV edycja poświęcona praktyce raportowania  niefinansowego w Polsce. Wyzwania w komunikacji z inwestorami oraz ocena praktyki raportowania raportów niefinansowych, to były dwa wiodące tematy konferencji.

 

Konferencja wypełniała lukę w dotychczasowej dyskusji dot. sprawozdawczości. Na spotkaniu poruszono następujące tematy:

  1. Perspektywa inwestora dotyczące sprawozdawczości i oceny spółki,
  2. Perspektywa spółek dotycząca komunikacji z inwestorami w kontekście informacji niefinansowych,
  3. Podsumowania praktyki raportowania niefinansowego w Polsce i przyszłych trendów, oraz
  4. Omówienia błędów i dobrych praktyk dot. raportowania danych niefinansowych.

 

Na konferencji został przedstawiony pierwszy raport w Polsce dot. raportowania niefinansowego w mediach w latach 2017 – 2018. Raport został przygotowany przez IMM i prezentuje zasięgi, wiodące media i popularne kanały komunikacji.

„Na konferencję zarejestrowało się ponad 140 osób, reprezentujących działy relacji inwestorskich, komunikacji korporacyjnej, CSR, biegłych rewidentów oraz reprezentanci administracji publiczne – powiedziała Liliana Anam, Menedżer Zarządzający CSRinfo, organizator spotkania. „Na pewno będziemy kontynuować tematyką już w przyszłym roku na VI edycji konferencji „Raportowanie niefinansowe w Polsce 2020”.

Nad konferencją patronat honorowy objęli: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Polska Izba Biegłych Rewidentów, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych i ACCA Polska. Partnerem Strategicznym wydarzenia była PKP Energetyka. Partnerem badania prezentowanego na konferencji Instytut Monitorowania Mediów.

 

Materiały w z konferencji, w tym statystyki i raporty dostępne są na stronie organizatora:  https://bit.ly/2CjTsWV

 

Relacja z wydarzenia dostępna jest na profilu organizatora: https://www.facebook.com/CSRinfo