14. edycja konkursu na najlepszy raport społeczny już trwa!

Raporty społecznej odpowiedzialności oraz zrównoważonego rozwoju mogą być zgłaszane do 14. edycji Konkursu Raporty Społeczne w terminie do czwartku 6 sierpnia br. Organizatorami konkursu jest Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.

 

Do konkursu mogą zgłosić się wszystkie organizacje (m.in. przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, jednostki sektora finansów publicznych, jednostki administracji publicznej, szkoły wyższe) z siedzibą w Polsce, które wydały raporty w języku polskim obejmujące działania za rok 2019. W tym roku to już 14. edycja konkursu organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte. Wydarzeniu patronuje także Instytut Monitorowania Mediów (IMM), wspierając FOB już od wielu lat.

 

W konkursie przyznawane są nagrody główne m.in. w następujących kategoriach:

 

  • najlepszy raport zintegrowany
  • najlepszy raport społeczny
  • najlepszy debiut
  • nagroda internautów
  • nagroda jury dziennikarzy

 

Jury może również zdecydować o wyróżnieniach. Kluczowymi kryteriami oceny zakwalifikowanych raportów są: kompletność, wiarygodność oraz kwestie związane z prezentacją i komunikacją publikacji.

„Docieranie z informacjami na temat danych niefinansowych do szerokiego grona interesariuszy wciąż jest wyzwaniem dla wielu firm. Pandemia pokazała jaskrawo wiele słabości naszej rzeczywistości społeczno-ekonomicznej uświadamiając także oczekiwania wobec biznesu: jego odpowiedzialność wobec pracowników i otoczenia: środowiska naturalnego i szerokiego grona interesariuszy. Tym cenniejsza wydaje się obecnie ta komunikacja, którą prezentują raporty społeczne/zrównoważonego rozwoju. Konkurs Raporty Społeczne stwarza ku temu doskonałą okazję: przypomnienia ich zawartości i zwiększenia dostępności dzięki zamieszczeniu w Bibliotece Raportów. Zachęcam więc do zgłaszania raportów do 14. edycji Konkursu Raporty Społeczne” – mówi Marzena Strzelczak, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń trwa do 6 sierpnia 2020 roku. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Publikacje należy zgłaszać poprzez stronę raportyspoleczne.pl

 

Nadesłane raporty zostaną ocenione przez niezależne jury, które składa się ze specjalistów z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska, spraw społecznych i CSR. Jak co roku, oprócz jury, również internauci będą mieli możliwość zagłosować na wybrane przez siebie raporty społeczne od połowy sierpnia przez miesiąc. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w październiku podczas gali podsumowującej konkurs.

 

Bezpośredni link do zgłoszeń: http://raportyspoleczne.pl/konkurs/