Socialbakers monitoruje kolejną „społeczność”

Socialbakers, strona internetowa do tej pory gromadząca dane statystyczne dotyczące wyłącznie Facebooka, od dziś poszerza swoją działalność. Do zakresu monitorowanych stron wejdą również profile na Twitterze. Aktualnie dostępna jest lista wybranych kont wraz ze statystykami. Mechanizm dodawania nowych użytkowników do monitorowanej przez Socialbakers listy będzie dostępny wkrótce.

Od 1 sierpnia będzie można również korzystać z podziału kont na te należące do marek i te reprezentujące media. Taki sam podział jest obecnie stosowany do rozróżnienia monitorowanych przez Socialbakers profili na Facebooku.

Jak to działa? Lista monitorowanych kont jest dostępna na stronie: http://www.socialbakers.com/twitter/. Do każdego konta na Twitterze przyporządkowana jest liczba osób śledzących profil i śledzonych przez danego użytkownika oraz liczba Tweetów użytkownika. Można również przyjrzeć się wykresom przedstawiającym liczbę nowych śledzonych i śledzących dane konto na przestrzeni czasu. Wykresy będą najprawdopodobniej stworzone z danych nie starszych niż z dnia 1 sierpnia.