Przeszukuj telewizję tak jak internet

Do tej pory funkcja wyszukiwania w treści była dostępna tylko dla materiałów prasowych i internetowych. Instytut Monitorowania Mediów jako pierwszy na rynku wprowadził możliwość przeszukiwania audycji radiowych i telewizyjnych według dowolnie wybranego słowa lub całej frazy. Po wpisaniu hasła otrzymamy nie tylko listę materiałów, ale też informację o tym, w którym miejscu nagrania padła szukana fraza – czyli kontekst.

– Przeglądanie materiałów radiowych i telewizyjnych było zawsze najbardziej czasochłonnym elementem śledzenia wizerunku firmy w mediach – przyznaje Anna Sanowska, dyrektor Działu Analiz IMM – funkcja wyszukiwania po słowie przyśpieszy proces ich analizy. Dzięki temu, że większość materiałów RTV mamy teraz dostępnych w wersji tekstowej, wyszukiwanie materiałów na konkretny temat będzie znacznie szybsze.
 
Funkcja przeszukiwania nagrań RTV jest szczególnie przydatna w przypadku dużej liczby wyników monitoringu oraz długich nagrań. Nie musimy przesłuchiwać całego materiału, ponieważ automat zaznaczy miejsce szukanej frazy w transkrypcji przekazu. Dzięki temu możemy zapoznać się z kontekstem wystąpienia danego hasła zanim zdecydujemy się obejrzeć nagranie.

Instytut Monitorowania Mediów był pierwszą firmą monitorującą RTV na polskim rynku, a obecnie proponuje najszerszą ofertę – 100 stacji radiowych i telewizyjnych w stałym monitoringu.