IV edycja PRaktykuj za granicą zakończona!

Trzyetapowe zmagania studentów zainteresowanych PR-em i komunikacją społeczną w ramach konkursu „PRaktykuj za granicą” zaczęły się w lutym 2007 r. i zgromadziły rekordową liczbę prac konkursowych. Studenci z całego kraju nadesłali 87 projektów strategii komunikacji dla WWF Polska. Do ostatniego etapu konkursu jury zakwalifikowało siedmioro uczestników. Ich zadaniem było przedstawienie jurorom swojego pomysłu na kampanię w formie prezentacji multimedialnej. Spośród finalistów jurorzy wybrali troje laureatów konkursu, którzy wyjadą na zagraniczne staże.

Pierwsze miejsce zajęła Monika Pabijańska, studentka IV roku nauk politycznych oraz III roku europeistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Wygrana utwierdziła mnie w przekonaniu, że właśnie z PR-em chciałabym związać swoją przyszłość, a staż zagraniczny będzie wspaniałym wprowadzeniem w świat praktyki PR – powiedziała Monika. Laureatem drugiej nagrody został Zbigniew Cichoń, student II roku stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim. Konkurs od początku traktowałem bardzo poważnie, jako szansę na rozwinięcie skrzydeł w interesującej mnie dziedzinie. Staż w Brukseli będzie dla mnie olbrzymią porcją nowych doświadczeń – dodaje laureat II miejsca. Trzecie miejsce na podium zajęła Agnieszka Pietrzak, studentka V roku ekonomii na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. „PRaktykuj za granicą” to idealny sposób na sprawdzenie własnych możliwości – przekonuje Agnieszka.

Na zwycięzców „PRaktykuj za granicą” czekają staże w Londynie (I miejsce), Brukseli (II miejsce) i Monachium (III miejsce), programy Windows Vista i Office 2007 ufundowane przez Microsoft, przelot do Londynu i z powrotem dla laureatki I miejsca ufundowany przez linie Centralwings oraz nagrody pieniężne, które zapewnia organizator konkursu. Uczestnicy mieli do wyboru jeden z trzech tematów: „Razem ratujmy przyrodę – kampania społeczno-edukacyjna”, „Wilk może być przyjacielem – akcja edukacyjna”, „Natura 2000 – projekt z zakresu public affairs”.

Prace studentów oceniało jury w składzie: Gerald Abramczyk, doradca ds. komunikacji strategicznej, Piotr Czarnowski, prezes agencji First PR, Magdalena Dul-Komosińska, kierownik działu komunikacji WWF Polska, dr hab. Jacek Warchala, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego i Anna Sanowska, dyrektor ds. PR Instytutu Monitorowania Mediów.

Zachęcenie polskiego społeczeństwa do zainteresowania się ochroną środowiska i zmiany zachowań to zadanie dość ambitne. Tym bardziej cieszy nas, że tak wielu młodych ludzi zdecydowało się zmierzyć z zagadnieniami konkursowymi. Duże wrażenie zrobiło na nas zaangażowanie uczestników. Jesteśmy wdzięczni zarówno organizatorom, jak i wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, za wiele nowych ciekawych pomysłów i inspiracji – powiedziała Magdalena Dul-Komosińska, kierownik działu komunikacji WWF Polska.

Konkurs Instytutu Monitorowania Mediów wspierają patronatem merytorycznym Polskie Stowarzyszenie Public Relations oraz ICCO. Partnerami konkursu są: GRAF, AIESEC, AEGEE Gdańsk, AEGEE Kraków, AEGEE Lublin, AEGEE Poznań, AEGEE Warszawa, AEGEE Wrocław, AEGEE Zielona Góra. Patroni medialni projektu to: Radio PiN, Press, PRoto.pl, Dlaczego, Semestr, Eurostudent, Motyw, Gazeta Studencka, wortal Kariera oraz wortal Praktyki Staże Rekrutacja.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.instytut.com.pl/konkurs

I edycja konkursu „PRaktykuj za granicą” została zorganizowana w roku akademickim 2003/2004. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu strategii komunikacji dla jednego z programów prowadzonych przez Polską Akcję Humanitarną. W roku 2005 odbyła się II edycja konkursu, w której partnerem społecznym była Fundacja Komunikacji Społecznej. III edycja konkursu w 2006 r., przeprowadzona we współpracy z Amnesty International, promowała ochronę praw człowieka. Jak dotąd, laureaci „PRaktykuj za granicą” wyjechali na staże do Berlina, Brukseli, Dublina, Monachium, Mediolanu i Londynu. Przedsięwzięcie IMM zostało wyróżnione w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce w 2005 roku. 100 dobrych przykładów”.

Instytut Monitorowania Mediów monitoruje ok. 800 tytułów prasowych, stacje telewizyjne i radiowe oraz polskie zasoby Internetu. Instytut Monitorowania Mediów jest członkiem FIBEP – elitarnej organizacji zrzeszającej ponad 80 firm monitorujących media z kilkudziesięciu krajów. Od 2002 r. Instytut Monitorowania Mediów wspiera działalność Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a od 2004 jest partnerem organizacji studenckiej AIESEC.