Intel Extreme Masters – Legendary place, supreme major

Przełom lutego oraz marca to czas, kiedy Katowice bezdyskusyjnie stają się stolicą esportu, a Spodek wypełni się tysiącami graczy oraz obserwatorów. Dlaczego? Odbywa się tu Intel Extreme Masters, największa esportowa impreza w kraju oraz na świecie, której patronem badawczym jest Instytut Monitorowania Mediów.

 

Katowice oraz słynny Spodek zawsze były gospodarzem najbardziej widowiskową i najbardziej epicką imprezą Intel® Extreme Masters i tak jest także w tym roku. Tegoroczny Winter Major wnosi emocje oraz poziom rozgrywek nowy poziom. 24 najlepszych drużyn na świecie rywalizowało w Katowicach aż o 1 000 000 dol.

 

 

Zarówno etapy Champions, jak i The Legends były rozgrywane na żywo, przed publicznością. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach było gospodarzem czterodniowej Legendowej/Legendarnej Sceny, a osiem najlepszych drużyn zagrało przed publicznością na kultowej scenie w Spodku.

 

24 najlepsze drużyny z całego świata rywalizowało przez trzy tygodnie od 14 lutego aż do 3 marca 2019 r, aby uzyskać znaczną część puli nagród o wartości 1 000 000 dol., legendarne trofeum i zwycięstwo w wyścigu Intel Grand Slam.

 

Plan rozgrywek:

  • 14-20 lutego: na scenie Challengers zagra 16 drużyn na ESL Arena w Katowicach.
  • 21-25 lutego: w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (ICC) najlepsze osiem drużyn fazy Challengers, a także osiem najlepszych drużyn poprzedniej Major walczy przed publicznością o miejsce w playoffach.
  • 28 lutego – 3 marca: the Champions Stage, czyli czterodniowy playoff rozgrywany w legendarnym Spodku, aby ukoronować nowego mistrza świata.

 

Dziesiątki tysięcy fanów przyjeżdża do Spodka co roku, by fetować najlepszych na świecie graczy. Są częścią magii obecnej w tym miejscu i to oni tworzą fanstastyczną atmosferę Intel Extrem Masters. Sprawiają, że jest to marzenie i zaszczyt dla graczy, którzy mogą tam rywalizować. W tym roku także wielu fanów obserwowało zmagania graczy.