IMM: rowery wracają do Warszawy

Social mediowa inauguracja sezonu na miejskie rowery

Nextbike poinformował, że w nowym sezonie do dyspozycji mieszkańców stolicy będzie co najmniej 316 stacji i 4 660 rowerów. Pojawiło się więcej rowerów dla dzieci i tandemów. W czerwcu udostępnione zostaną rowery elektryczne. W momencie pojawienia się rowerów na ulicach internauci pozytywnie komentowali zmiany – wynika z danych IMM.

Najwięcej informacji na temat Veturilo ukazało się na facebooku, gdzie użytkownicy często wypowiadali się na temat rewolucji rowerowych. Chętnie też udostępniali informacje o rozpoczęciu szóstego sezonu – co piąta osoba wyrażająca zainteresowanie Veturilo w sieci udostępniała materiał. Falę interakcji wywołała już informacja o zwiększeniu systemu Veturilo. Post o treści „Warszawa Veturilo: powiększony system obejmować będzie 316 stacji i 4 660 rowerów” był podany dalej prawie 1900 razy.

Dyskusja aktywnie rozwinęła się także na forum internetowym skyscrapercity.com oraz na twitterze.

 

Rowerzyści w social mediach polecają jazdę rowerem miejskim do pracy i na uczelnie. Wskazują też Veturilo jako sposób na najszybszą komunikację miejską w Warszawie. „Droga do pracy na rowerze jest milion razy przyjemniejsza! I uwielbiam tę apkę ” – tego typu opinie można przeczytać we wpisach.

 

Polowanie rozpoczęte, tandemy pożądane  

 

W niedzielę 5 marca monitoring IMM wykrył wzrost popularności Veturilo na Instagramie. Na zdjęciach jednak łatwiej niż rower można było znaleźć – puste stanowiska na stacjach. Tego dnia system rowerów miejskich odnotował rekordową liczbę wypożyczeń – blisko 21 tys. „Pierwszy sezon na miejskich rowerach i jak dla mnie rewelacja w poruszaniu się po wawie bez korków polecam!” – komentuje użytkowniczka facebooka. „Jestem za uznaniem nowej dyscypliny sportowej – polowanie na wolne Veturilo” – proponuje z kolei twitterowicz.

Warszawiacy gotowi są na rowerowe polowanie i chętnie przesiadają się na miejskie rowery. A największym zwycięzcą jest ten, który upoluje jeden z kilkudziesięciu veturilowych tandemów.

 

Aplikacja – komplikacja – reakcja

 

Jak wskazują dane z monitoringu internetu IMM, dużym zainteresowaniem internautów cieszyła się też nowa aplikacja mobilna, która umożliwia szybkie wypożyczanie rowerów miejskich poprzez skanowanie kodu QR. „Jestem zachwycona ilością punktów i łatwością korzystania z aplikacji! Zbliżamy się do najwyższego poziomu! Brawo!”, „Dziś wypożyczyłam pierwszy raz w życiu. Poszło sprawnie i przyjemnie 🙂 Aplikacja na iOS też działa super” – wypowiadają się użytkownicy. Obok licznych kciuków w górę, widoczne są też smutne emotikonki internautów odnośnie nowej aplikacji. Negatywnie komentowane były pojawiające się pewne niedopracowania, najczęściej – błąd przy wypożyczaniu. 

”Zaczęły się już pierwsze problemy z wypożyczeniem roweru z terminala.Nie można było wczoraj wypożyczyć roweru na stacji Obozowa. Błąd wypożyczenia. a już było super