IMM monitoruje agencje informacyjne

Od maja br. w ofercie Instytutu Monitorowania Mediów znajduje się monitoring serwisu Internet Securities BusinessWire (Euromoney Polska) oraz Interfax CE. Usługa została wprowadzona bezpłatnie dla wszystkich klientów zamawiających monitoring internetu oraz dla wszystkich pozostałych zleceniodawców zainteresowanych serwisem agencji informacyjnych.

Depesze Interfaxu CE i Internet Securities BusinessWire są monitorowane na bieżąco. Klienci otrzymują opis tekstów odpowiadających ich wymaganiom zazwyczaj w formie leadu depeszy. Nie jest możliwe przekazywanie całych informacji agencyjnych. IMM zachęca klientów zainteresowanych pełnymi tekstami, by wykupili serwis Interfaxu CE i Internet Securities Businesswire.

Cieszę się z nawiązania współpracy z IMM. Informacje Interfax Central Europe staną się dzięki temu kanałowi dystrybucji dostępne dla nowej kategorii użytkowników, którzy przekonają się o ich przydatności w pracy. Sądzę, że informacje agencyjne będą korzystnie wyróżniały się w natłoku innych źródeł ze względu na swoją konkretność i zwięzłość – komentuje współpracę z IMM Robert Bogdański, Managing Director w Interfax Central Europe.

Jesteśmy pierwszą firmą oferującą monitoring serwisów agencyjnych w Polsce – mówi Paweł Sanowski, dyrektor zarządzający IMM. – Zamierzamy rozszerzyć tę usługę o kolejne agencje informacyjne. Jestem przekonany, że nowa oferta zainteresuje duże grono klientów.

Interfax Central Europe jest regionalną agencją dostarczającą informacji biznesowej, specjalizującą się w informacjach dotyczących energetyki, finansów oraz sektora IT i telekomunikacyjnego. Dziennikarze Agencji pracujący w biurach w Budapeszcie, Pradze i Warszawie zapewniają decydentom biznesowym i politycznym zawsze sprawdzone i dokładne informacje z pierwszej ręki.
Interfax Central Europe jest częścią Interfax Information Services Group, która liczy około 30 firm zatrudniających ponad 1000 dziennikarzy na całym świecie. Grupa Interfax współpracuje z czołowymi firmami w branży informacji gospodarczej, przygotowując wspólne produkty i usługi m.in. z Moody’s Investor Service, Experian, czy Thomson Financial.

Euromoney Polska SA jest jednym z największych dystrybutorów informacji ekonomicznych (w formie elektronicznej) w Polsce. Czołowym produktem w ofercie Euromoney Polska SA jest serwis internetowy ISI Emerging Markets, który zapewnia wyczerpujące informacje dotyczące rynków rozwijających się, w tym aż 35 krajów Europy Środkowej i Wschodniej, Azji oraz Ameryki Łacińskiej.
Internet Securities BusinessWire to agencja informacyjna, której celem jest dostarczanie pogłębionych informacji gospodarczych dla inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. Działa od 1 listopada 2001 roku, dostarczając informacji na temat spółek notowanych na warszawskiej GPW i planujących ofertę publiczną, prywatyzacji i działalności w Polsce firm międzynarodowych. Porusza również kwestie telekomunikacji, bankowości, energetyki, rynku stali, miedzi, ubezpieczeń i budownictwa.