Finaliści PRaktykuj za granicą

Zmagania uczestników konkursu „PRaktykuj za granicą”, organizowanego już po raz piąty przez Instytut Monitorowania Mediów, rozpoczęły się w lutym. Do II etapu zakwalifikowało się 15 studentów, których prace uzyskały najwyższe noty jurorów. Ich zadaniem było stworzenie strategii komunikacji dla Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Największą popularnością cieszył się temat związany ze strategią 1% na rzecz Fundacji. Jury dokładnie zapoznało się ze wszystkimi pracami i do finału zaprosiło siedmioro autorów najciekawszych projektów. Są to: Karolina Brzuska (Politechnika Łódzka), Alicja Buczkowska (Uniwersytet Jagielloński), Dorota Korczyk (Uniwersytet Jagielloński), Kornelia Korzec (Uniwersytet Jagielloński), Michał Krystyańczuk (Uniwersytet Łódzki), Jacek Ratajczak (Uniwersytet Wrocławski), Małgorzata Szywała (Akademia Pedagogiczna w Krakowie).

Finaliści mają za zadanie przedstawić swoją strategię komunikacji w formie prezentacji multimedialnej i obronić ją przed jury w składzie: Piotr Czarnowski, prezes agencji First PR, Gerald Abramczyk, doradca ds. komunikacji strategicznej, dr Jacek Warchala, językoznawca z Uniwersytetu Śląskiego, Piotr Pogon, Kierownik Zespołu PR&Fundraising Fundacji „Mimo Wszystko” i Anna Sanowska, Dyrektor ds. PR Instytutu Monitorowania Mediów. Dodatkowo finaliści muszą wykazać się znakomitą znajomością języka angielskiego.

Jakie nagrody czekają na najbardziej uzdolnionych w dziedzinie PR-u studentów w tej edycji konkursu? Jest o co walczyć: zwycięzca w nagrodę będzie praktykował w agencji Fleishman-Hillard w Londynie. Laureaci II i III miejsca zdobędą doświadczenie w branży public relations w Brukseli w biurach Hill&Knowlton oraz Weber Shandwick. Za odbyte praktyki studenci otrzymają wynagrodzenie. Przeloty do miejsc odbywania staży ufundowały linie lotnicze Centralwings. Dla laureatów mamy także roczne prenumeraty magazynu „Brief” – powiedziała Anna Sanowska, Dyrektor ds. PR Instytutu Monitorowania Mediów, organizator konkursu.

Nazwiska laureatów „PRaktykuj za granicą” poznamy 13 czerwca podczas uroczystej Gali konkursu Grasz o staż.

Konkurs Instytutu Monitorowania Mediów wspierają: Grasz o staż, AIESEC oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L.Koźmińskiego. Patronatem medialnym projekt objęły: PRoto.pl, Kariera.com.pl, Brief.pl, Gazeta Studencka, Planeta FM, Korba.pl, dlaStudenta.pl.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.instytut.com.pl/konkurs08

I edycja konkursu „PRaktykuj za granicą” została zorganizowana w roku akademickim 2003/2004. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu strategii komunikacji dla jednego z programów prowadzonych przez Polską Akcję Humanitarną. W roku 2005 trwała II edycja konkursu, w której partnerem społecznym była Fundacja Komunikacji Społecznej. III edycja konkursu w 2006 r. we współpracy z Amnesty International promowała ochronę praw człowieka, partnerem IV edycji był WWF. Jak dotąd, laureaci „PRaktykuj za granicą” wyjechali na staże do Berlina, Brukseli, Dublina, Londynu, Monachium i Mediolanu. Przedsięwzięcie IMM zostało wyróżnione w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce w 2005 roku. 100 dobrych przykładów”.

Instytut Monitorowania Mediów monitoruje ponad 850 tytułów prasowych, stacje telewizyjne i radiowe oraz polskie zasoby Internetu. Instytut Monitorowania Mediów jest członkiem FIBEP – elitarnej organizacji zrzeszającej 91 firm monitorujących media z 41 krajów. Od 2002 r. Instytut Monitorowania Mediów wspiera działalność Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a od 2004 jest partnerem organizacji studenckiej AIESEC.

Sponsorzy konkursu

Partnerzy konkursu

 

Patroni medialni