Euforia w sieci po Oscarze dla DiCaprio. Ponad 7 tys. gratulacji w zaledwie 2 dni.

Zgodnie z danymi IMM na temat nagrody przyznanej dla Leo w sieci od 25.02 do 1.03 ukazało się prawie 8,5 tys. wzmianek, z czego 90% w zaledwie dwa dni – od 29.02 do 1.03. Fala entuzjazmu rozlała się po internecie niczym tsunami zaraz po ogłoszeniu zwycięstwa aktora w trakcie gali Oscarowej. Były krzyki, tańce radości i posty. Dużo postów.

Leo zmemowany po całości.

 

Internet – zgodnie z przewidywaniami internautów – zalała fala memów, zabawnych znaczników i zdjęć DiCaprio z upragnioną statuetką.

 

Finally.

Posted by BuzzFeed Style on 28 luty 2016

 

Skoro równe 3 lata temu zrobiłem pierwszego mema to trzeba to przycelebrować nowym jeszcze bardziej tandetnym. #oscars #oscar #leo #dicaprio #theoscars #titanic #TheRevenant DOBRANOC

Posted by Daniel Bonzay Frącz on 28 luty 2016

 

Nie zabrakło też sławnego niedźwiedzia, który towarzyszył aktorowi już od jakiegoś czasu stając się jednym z głównych elementów oscarowych memów i gifów. Chociaż miś z pewnością jest bliski sercu Leo, ten jednak zdecydował się przyjść na ceremonię z mamą. Ale użytkownicy nie pozwolili o nim zapomnieć, prezentując moment wyczytania nazwiska DiCaprio i … pierwszych podziękowań od aktora właśnie dla niedźwiedzia.

Bardzo charakterystyczne były też memy przedstawiające Leo z kieliszkiem. Na taki kolaż przedstawiający fragmenty scen z aktorem z jego licznych filmów pozwolił sobie m.in. The Fox Magazine – składając tym samym gratulacje dla zwycięzcy.