Co nowego na Twitterze?

W badaniu „PR-owcu, co wiesz o social media?” specjaliści ds. komunikacji zadeklarowali, że w najbliższym czasie chcieliby korzystać z platformy mikroblogowej Twitter.

Tymczasem Twitter, w Polsce wciąż narzędzia dla nielicznych, wprowadza udoskonalenia w serwisie.

Po pierwsze wprowadza nową ulepszoną wersję wyszukiwarki, która, jak informuje Jack Dorsey (@jack) na blogu Twittera, umożliwi dokładniejsze wyszukiwanie. Do wyników dołączone będą również powiązane zdjęcia i video.

W nowej wersji przeglądarki FireFox natomiast, wpisując w pasek adresu #hashtag lub @nazwęużytkownika jako wynik wyszukiwania pojawi się strona z wpisami z Twittera.

Twitter wprowadza również nową funkcję. Użytkownik będzie mógł dołączać zdjęcia do swoich Tweetów bez konieczności korzystania z zewnętrznych aplikacji, które wcześniej umożliwiały te czynność. Wkrótce będzie można dołączać zdjęcia za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Dla użytkowników, którzy nie mają smartphone’ów Twitter udostępni wkrótce możliwość przesyłania i łączenia zdjęć z Tweetami za pośrednictwem MMSów.

W tym tygodniu Twitter dodał do swojej oferty także „follow button”, dzięki któremu bezpośrednio z poziomu strony internetowej można śledzić treści lub osoby, które nas interesują. „Follow button” można skonfigurować i dodać do dowolnej strony internetowej za pośrednictwem aplikacji na stronie Twittera.

W zeszłym tygodniu natomiast do zespołu Twittera dołączył przejęty przez nich zespół platformy TweetDeck, która umożliwia śledzenie na żywo konwersacji w Internecie. To ciekawe posunięcie, które rozszerzy możliwości mikrobloga. Czy przyczyni się do wzrostu liczby aktywnych użytkowników w Polsce? Raczej wątpię, bo 140-znakowa wypowiedź chyba nie przypadło Polakom do gustu, ale niewątpliwie jest dobrym źródłem informacji.

Źródła:
Twitter Blog, http://blog.twitter.com/